18.4.15

ANNELER GÜNÜ


4 yıldır çift taraflı kutladığım Anneler gününe sayılı günler kaldı. Büyürken sık sık duyduğum anne olunca anlarsın diyen annemi artık çok iyi anlıyorum. Hoşuma gitmeyen kurallar, aleyhime alınmış gibi görünen tüm kararlar,  her söylem her davranış sedece ve sadece benim iyiliğim içinmiş. Bir annenin çocuğunun menfaatini kollamadığı hiç bir an olamaz. Bunu zaman geçtikce ve anne olunca anlıyorsunuz. 

 Anneler günü en çok kutlanan özel günlerden biri . Kimsenin es geçmediği unutmadığı unutamadığı bir gün. Hele çocukken çok daha masum hisselerle, tüm dünyanız olan varlığa elinizden gelenin en iyisini, tüm kalbinizle hediye ettiğiniz zamanlar. Önceleri çizilen bir resim sonraları daha komplike bir elişi projesi. Sonra babayla ortak alınan hediyeler tabi fikir sizden finansman babanızdan:) 

Benim böyle hiç unutamadığım bir hikayem var. İlkokula gidiyordum. Anneler günü için babamdan harçlık aldım ve evin hemen altında bulunan çiçekçiden anneme çiçek yaptırmaya koştum. Çiçekçi amca çok yoğundu, bir sürü gül demeti yapıyordu ben de çekingen çekingen sıramı bekliyordum. Sonra bana da sordu ben de " gül istiyorum" dedim.  Bana ordan bir gül uzattı ve parasını aldı. Elimde gülle çıktığımda benden mutsuzu yoktu. Annem için bir aranjman yaptırmayı planlarken çiçekçi çocuk oldugum için beni ciddiye almamıştı. Oysa o dükkanda hazırlayacağı çiçeklere en çok kıymet verecek olan belki de bendim, yani bir çoçuk. Anneme bahcemizdeki güllerden koparıp da verebilirdim ama bunu zaten yapıyordum o gün özel olmalıydı ama işte yine bahceden koparılmış gibi bir gül vardı elimde. Ondan sonra hediyelerimi nerelerden ve kimden alacağıma daha dikkat eder oldum. Hediye deyip geçmeyin, ne aldığınız kadar nereden aldığınız da önemlidir. Sizin verdiğiniz değeri  karşınızdaki de vermeli bunu daha çok küçükken öğrenmiş oldum. 

Anneme hediye almayı hala çok severim. Özel gün olmasına gerek yok. Ona bir şeyler vermek onun bundan keyif aldığını görmek beni çok mutlu ediyor. Anneler günü ise daha özel bir gün. Özel günlerle ilgili bir söylem vardır sadece bir gün değil her gün kutlanmalı hergün özen gösterilmeli vs. Evet annelerimize her zaman sevgi göstermeliyiz ama günük hayatın telaşından bunları es geçebiliyoruz, erteliyebiliyoruz. Bunu doya doya hissetirebileceğimiz bir gün bu. Asıl önemlisi annelerimizin de beklentide oldukları bir gün. Sadece hediye anlamında değil, aranmak ziyaret edilmek güzel sözler duymak. Bu onların günü daha güzel ne olabilir :) Bunu annem için değil kendim için de söylüyorum. Ben de anneler gününü sabırsızlıkla bekliyorum. O gün oğlum ve babası nasıl bir süpriz yapacaklar merakla bekliyorum. 

Ben annem için ne yapacağımı ise şimdiden biliyorum.
Tabi buradan yazıp süprizi bozmayacağım ( annem sıkı takipçimdir:P )
ama www.n11.com 'da çok güzel bir anneler günü kampanyası yapmışlar.
Dilerseniz aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz...
2 comments:

 1. Merhabalar. Blogunuz yeni açılan moda platformumuza eklenmiştir. Yani bir nevi blogunuzun ücretsiz olarak reklamını yapmış olacağız. Bu sayede site trafiğiniz daha da artacaktır. Başarılarınızın devamını dilerim. Sitenizin platformumuzda ki linkine buradan ulaşabilirsiniz>> Modaland

  ReplyDelete
 2. Too cute post...


  XOXO,

  www.fashionerza.com

  I can rock any outfits, come follow my online diary

  ReplyDelete