5.3.15

Karakoy'un Italianı PAP'S


Bu keyifli günü paylaşmam araya giren taşınma, bağlanamayan internet sebebiyle biraz uzun sürdü. Universiteden arkadaşım Yıldız'ın Karaköy'de açtığı mum's cafeyi yazmıştım geçen yıl (burada). Hatta Kayra'nın 3. yaş gününü orda kutlamıştık ( o da burada). Benim için yeri ayrıdır mum'sın simdi de tam karşısına açıldı Pap's . Aynı mum's gibi cok keyifli sıcacık samimi. Pap's bir italian restaurantı. Bu kucucuk yer için verilen emeğe inanmazssınız. En güzeli olsun diye ince ince işlendi her detay.  

İtalyan Şef Luigi Mariconda. Papermoon’un şefi Pino’nun yakın arkadaşı ve kendisi gibi Napoli’li. Pino Paps’ın danışmanı olarak başlar ancak Luigi gelince Pino aradan çekiliyor. Bu arada ekşi mayalı ekmek, grissini, foccacia ve brioche her gün mutfaklarında taze yapılıyor.

Menü İtalyan şarabı ağırlıklı. Sadece bir Türk üreticinin şarabı var. O da Chateau Kalpak. Sadece iki çeşit şarap üretiliyor. İkisi de kırmızı kupaj ve sayısız ödüle sahipler. Şahsen ben çok sevdim çok aromatik ve içimi kolay şaraplar. Bu restorana gidince Aysun ne yemeliyiz derseniz. Ben pek coğunu denemiş biri olarak sevmediğim birşey olmadı. Pizzalar gercekten olağanüstü. İtalyada bulabileceğiniz cinsten. Şarküteri cesitleri birbirinden lezzetli , peynir severlere tavsiye ederim mutlaka denesinler. Ve tatlılar. Panna Cottası hepimizi mest etti .Tiramisu italyan usulu ve cok lezzetliydi:)
Yazarken fena canım istedi yakında gitmek şart oldu:PModa bloggerı kızlarla bir araya gelirseniz stil cekimi yaparsınız;)

 

Ne giydim: ZARA kazak , bot ve deri pantalon. 


1 comment: