3.8.14

eze village


Gezimizin en büyüleyici yeri sanırım Eze'ydi. Nice ve Monaco'nun arasında yer alan, deniz kenarındaki sarp kayalıklara kurulan bu eski köy inanın bana insanın aklını başından alıyor. Bir dönem burada gercekten insanların yaşadığını, sokaklarında yürüyüp komşuluk yaptığını düşünmek  bile etkilenmenize yetiyor. Bir masal kasabasını andıran bu büyülü yerde gezerken, daracık sokaklarında kaybolurken, siz de o masalın kahramanlarından biri oluveriyorsunuz.

The most fascinating place of our road trip was Eze Village. It located between Nice and Monaco. This  ancient village makes you feel like you are in the fairytale. Enjoy the shoot..

Eze koyünün içinde yer alan Chateaou Eza hem hotel hem de restaurant. 
Hani sokaklarında masaldaymışsınız gibi hissediyorsunuz demiştim ya. İşte onun şöyle bir hikayesi de var. Daracık sokaklarda kız kıza yururken bir yandan da fotograf cekiyorduk . Bir anda karsımıza bir masal kahramnı cıktı. Yani o anda o sokaklarda yuruyen turist halkın profiline hiç uymayan biri. Simsiyan kuyruklu smokin giyimiş, koluna beyaz havlusunu atmış gümüş bir tepside kristal bardaklar ve gümüş kase içinde mükemmek görünen meyvaları tasıyan siyahi bir hizmetli. Sanki şatonun uşağı krala yemek götürüyordu:) O tepsi, o sunum, herbiri çizilmiş gibi duran meyveler, herşey öyle mükemmel görünüyordu ki bu hotelde kalmanın insana kendini prenses gibi hissetireceğine bizi ikna etti:)
Wearing, Twist dress and Michael Kors bag…

3 comments:

  1. amazing pics and dress!!!

    http://thefashionprincessblog.blogspot.it/

    ReplyDelete
  2. Love this dress! And the village looks lovely!

    ReplyDelete