24.1.14

yeni takıntım "pas cafe"


Bu hafta ben nasıl olduğunu anlamadan bitti. Haftayı nerdeyse tek postla kapatacaktım inanamıyorum, cok ayıp bana:P Ama ben Palandoken'de herkes uyurken oturmuş post yapıyorum. Herekes neyle mutlu oluyorsa o değil mi;) Palandöken'de kar durumu nasıl diye soranlar vardı, önce onu ceaplıyayım ; Çok güzel, her yer karsızken en iyi alternatif burası gercekten, atlayın gelin derim:)

Instagram ve Facebook'tan takip edenler bilecektir, bu aralar yeni bir mekana sarmış durumdayım. Mekan benim cok sevdiğim Karaköy'le Taksim arasında yani boğazkesen caddesinde (galatasaray lisesinden yokuş aşağı inerken ). Pas Cafe, Londra'ya beraber gittiğim sıkça burada bahsi geçen ressam  arkadaşım Nuray'ın Eşi'nin işletmesi.  Ender ve arkadaşları bol ödüllü bir mimarlık ofisi olan Paratoner'in kurucuları. Zaten mimar olarak yaptıkları her işe hayran olduğumdan bu cafeye de bayılacağımdan daha açılmadan emindim.  Neyse cafenin secerisi bir kenara bırakayım da beni burda cezbeden ne anlatayım.  Bazı cafeler vardır kendinizi evinizin rahatlığında hissedersiniz. Burası tam öyle bir yer, sımsıcacık bir atmosferi var. Soba başında koltuğa kurulup kitap okuyası geliyor insanın:) sobanın üstünde demlenen ıhlamur cayının kokusuyla  sobanı üstüne atılan kestanelerin kokusu birbirine karışıyor. Yani 40 yılda bir arkadaşlarla buluşurken su mekana gidelim dediğimiz yerlerden değilde keşke evim oralarada olsa da mudavimi olsam diyeceğiniz türden. Çok güzel tatlılari ve atıştırmalıkları var.  En iyi lezzeti bulana kadar test sürecinde yer almak da ayrıca cok zevkliydi:) İşte Nuray ve eşi Ender Yolcu. 


Mevzu bahis soba:)Sanatcıların parmağının değdiği nasıl da belli değil mi, bu tabelaya aşık oldum:)


Gelelim yemeklere. kahvaltıda herşey benden tam not aldı. Sadece prinsesa olsa bana yetecekti zaten. Prinsesa ne mi? Bulgaristan'a özgü bir kahvaltı klasiği, buraların tostu yerine geçen bir lezzet diyebilirim. Ekmek üzerene pek çok alternatifli malzemeyle hazırlanabilen sonrasında nar gibi ozel fırınında kızartılan bir cesit bruchetta. En yaygın olanı kıymalı kaşarlısıdır. Mutlaka deneyin vazgecemeyeceksiniz..
Yolunuz düşerse benden selam soylemeyi unutmayın. Gerçi benim orda olma ihtimalim de çok yüksek zaten:P


Telefon

(0212) 243 1651
İnternet Sitesihttp://www.pascafe.com


7 comments:

 1. Bulgaristan göçmeni olarak prinsesaya bayilirim, prinsesa makinasi bile aldim bu yüzden..En kisa zamanda ziyaret edecegim pas cafeyi..:)

  ReplyDelete
 2. listeme aldım bu mekanı:)) çok sıcak ve yaratıcı olduğu fotoğraflardan belli

  ReplyDelete
 3. Aysuncuum baylıyorum mekan tavsiyelerine, mutlaka gideceğim. Mumsa da gittik çok beğendik. Burası da şahane görünüyor :) Palandökende iyi eğlenceler, sabah gördüm fotoğrafını olağanüstü çıkmıstın :)

  ReplyDelete
 4. yolum düştüğünde mutlaka uğrayacağım çok keyifli bir mekana benziyor

  http://jassmeenmode.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 5. Hihihihi o soba cok davetkar Nuray'i oper bol kazanc dilerim :P Ayrica ilk istanbul ziyaretimde de Pas cafe denenecektir efendim :)

  ReplyDelete
 6. Ne kadar şirin görünüyor uğrayayım İstanbul'a gidince hemen :)

  http://bir-alisveriskoligin-itiraflari.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 7. Nice photos,
  love your grey coat!

  http://beautyfollower.blogspot.gr

  ReplyDelete