1.10.12

BALARISI


Burda sık sık girişimci arkadaşlarımdan bahsediyorum. Bu sefer blog dünyasından bir arkadaşımızın işletmesini aldığı bir anaokuldan bahsetmek istiyorum. Aslında asıl bahsetmek istediğim okul değil verdikleri eğitim sistemi yani Montessori Eğitim Sistemi. Ben bu sistemle eşimin aldığı bir kitap sayesinde tanıştım. Kayra'yı büyütürken oynayabileceğimiz yaratıcı oyunlar öğrenmek için almıştık kitabı. Kitab Montessori eğitimi dahilindeki oyunlardan evde uygulayabileceğiniz oyunları anlatıyordu. Kitabı okudukça sunduğu sistem beni buyuledi ve işte Kayra'yı okutmak isteyeceğim sistem dedim. Sonra Gözde bu okuldan bahsetti , gökte ararken yerde bulmak buna denir... Okulda, ilgilenen anneler için bir tanıtım yapıldı ve sistem hakkında detaylı bilgi verildi. Günün sonunda sistemle ilgili iyice ikna olmuştum. Sizlere mutlaka bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitabın adı "Harika Çocuk Nasıl Yetiştirilir"

Gözde blog'unda sistemle ilgili kısaca çok güzel bilgiler yazmış, mutlaka göz atın derim... Zaten onları okuyunca " çocuğumun bu sistemle buyumesini istiyorum " diyeceksiniz buna eminim;)Yediğimiz içtiğimiz bize kalsın işte anaokulundan kareler:)evde de kurgulayabileceğiniz basit oyunlara örnekler..Çocukları luzumsuz uyarmayan sade dekorasyonlu bir okul burası, oyunların tüm malzemeleri, tahta metal, cam, pamuk gibi doğal materyallerden..


Fashion by Siu ve Lily DenizLily Deniz çok kokoş ve çok şekerdi, papişleri beni benden aldı:)
Detaylı bilgi almak isterseniz 

BALARISI MONTESSORİ ANAOKULU
Şenlikköy Mahallesi Florya Asfaltı
Uğur Sokak No:40/C
Florya/ İST
TEL:0212-662 41 24

10 comments:

 1. gerckten sız bılgılı annelerı gorunce cok sevınıyorum artık gelecekte yol gosterıcım olurusunuz :)

  ReplyDelete
 2. İnşallah güzel okullarda okusunlar hepsi hayata donanımlı sağlıklı hazırlansınlar. Aysun okul karşıda değil miydi, çok uzak sayılmaz aslında sana.

  Liza

  ReplyDelete
 3. inşallah bir anne olursam aklımın bir köşesinde yazılı burası :)

  ReplyDelete
 4. Hiç duymamıştım ama biraz araştırdım çok hoşuma gitti.Senin okuduğun kitabın yazarı kimdi canım?D&r da 3 tane aynı isimden bu kitap varda..

  ReplyDelete
 5. Hiç duymamıştım ama biraz araştırdım çok hoşuma gitti.Senin okuduğun kitabın yazarı kimdi canım?D&r da 3 tane aynı isimden bu kitap varda..

  ReplyDelete
 6. bır ogretmen adayı olarak gecen yıl erken cocukluk eğitimi dersinde anlattıgım konuydu bu.hıc olmassa ntv belgesel kusagında marıa montessorının hayatı ızlenmelı kayra ya egıtım hayatında basarılar dılerım smdıden =)
  http://tvarsivi.com/maria-montessori-belgeseli-22-04-2012-izle-e_47079.html

  ReplyDelete
 7. Henüz yuva konsepti bize uzak olduğu için benim gözüm cupcake'lerde kaldı desem :p Gözde'yi takdir ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum, çok inovatif bir sistemi böylesine modern bir şekilde sunması çok güzel olmuş
  ;)

  ReplyDelete
 8. Gözde'nin okulu mu bu Aysun? Çok sevindim.Yazısını daha önce okumuştum ve Montesorri ile ilk onun postunda tanuşmıştım. Ann eolarak çok ilgimi çekmişti sistem. Keşke burda da olsa. Ama İstanbul'da bile sanırım bunu ilk uygulayan Balarısı anaokulu. Başarılar dilerim. Gözde'ye de burdan hayırlı olsun diyorum.

  ReplyDelete
 9. Bu sistemi Gokturk'te bulmak istiyorum.. Henuz arastirma baslatmadim ama 6 ay sonra hazirlik yapmaya baslamam gerekecek.. Keske yakin olsak ve Alpcan'i Gozde'cigimize teslim edebilsem..

  ReplyDelete
 10. aysuncum,zarif katılımın ve ilgin için tekrar teşekkür ediyorum...okadar younumki,ancak fırsat bulup yazabildim sana...sistemi zaten tanıyor olman benim için çok güzel bir avantajdı...anlatımda zorlanmadım....memnun kaldıysan ne mutlu bana.....sevgili betwinus ve papiş style da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum,güzel ve motive edici sözlerinden dolayı...

  ReplyDelete