14.3.11

YUPPPİ BLOGUMUZA DOKUNMAYACAKALAR

Sonunda mantıklı bir karar...

işte haberin detayları:)

Digiturk'un şikayetiyle erişime kapatılan dünyanın en büyük blog platformu, savcılık kararının iptal edilmesiyle yeniden açılacak.

Digiturk’ün şikayeti üzerine Dünyanın en büyük blog barındırma platformlarından Blogspot'u kapatan Diyarbakır Cumhurityet Başsavcılığı, bu kararını kaldırdı. Kararın geri çekilmesinde bu yöndeki bilirkişi raporu rol oynadı.

Erişim engellemeden mağdur olan Blogspot kullanıcılarının Diyarbakır Sulh Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Asliye Ceza Mahkemesi ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvurulara ek olarak Google'ın da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği dilekçe sonucunda yapılan incelemeyle blogspot kullanıcılarının esareti sona erdi.

Karar bir hafta içerisinde internet servis sağlayıcı firmalara tebliğ edildikten sonra uygulanmaya başlayacak .

Erişim engelinin kaldırılmasında hukukçulardan oluşan bir ekibin uzun süredir Diyarbakır mahkemelerinde gösterdiği çabanın etkili olduğu aktarıldı. Bilirkişi raporlarının mahkemeye sunulması sonrası Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı blog sansür savaşında şimdilik son sözü söyledi.

3 comments:

  1. sabah sabah nasıl iyi geldi bu haber yaa :))

    ReplyDelete
  2. Gözümüz aydıın !!!! sabah sabah aldığım en güzel haber :) derin bir ooohhh çekesim var :)

    ReplyDelete