22.2.11

PAZAR KAHVALTISI

Kahvaltı en sevdiğim öğündür, Pazar kahvaltısının yeri ise bizde ayrıdır. Normalde evde kahvaltı etmiyoruz, daha doğrusu edemiyoruz ikimiz de uykucu olduğumuzdan kahvaltıya harcıyacağımız zamanı uykuya değişmiyoruz ve kahvaltımızı işyerinde yapıyoruz. Pazar günü bizim birlikte kahvaltı yapabildiğimiz tek gün. Evde veya dışarda olsun mutlaka özen gösteriyoruz. rumeli hisarı kahvaltı edilebilecek güzel yerlerle dolu. Birçoğuna gittik ama LOKMA açıldığından beri başka yere gitmez olduk. Son zamanlarda aynı yerlere gitmeyi tercihettiğimi fark ettim. Çalışanların sizi tanıması ne istediğini bilmesi çok güzel oluyor.

Gelelim Lokmaya, birkere yeri çok güzel, yüksekte olduğu için boğazı daha güzel görebiliyorsunuz (hergün görsem doymam), çok güzel dekore edilmiş ama en önemlisi yemekleri. Ben bile o kadar güzel yumurta yapamıyorum:P. Benim favorim karışık menemen ve pastırmalı kaşarlı yumurta. Ama sizleri uyarmalıyım cumartesi ve pazarları çok kalabalık oluyor uzun bir süre sıra bekleyebilirsiniz, erken gitmenizde fayda var.

10 comments:

 1. nerede oldugunu yazmamıssın ama..bende dısarıda kahvaltıyı sevıyorum evde cok lezzetlı olmuyor nedense:)

  ReplyDelete
 2. pazar kahvaltılarının tadıda keyfide bir başka oluyor. Tavsiye için tşk.

  ReplyDelete
 3. Özge gercekten de nefis...
  nohut oda, lokma rumeli hisarında nar cafe ile kale nin ortasında...

  ReplyDelete
 4. pazar günü bu sahilde salınarak gezerken gözüme takılmıştı bir dahakine buraya gelmeliyim demiştim, şimdi postu görünce şart oldu:)) benimde hisarda en sevdiğim mekan sade kahvedir özellikle köy kahvaltısı her geldiğimde kesin ordayımdır:))
  ve çok şanslısınız boğaza nazır yemek yemek çok keyifli biz hasretiz bu duruma:((

  ReplyDelete
 5. Dışarıda kahvaltı yapılacaksa muhakkak ki rumeli hisarına gidiyoruz, ve keyfimize göre kuyruk sayısına göre ya NAR'da ya da LOKMA'da yapıyoruz:) çok ghüzel fotoğraflar afiyet olsun:)

  ReplyDelete
 6. canım ilgisiz olacak biliyorum ama sağ kolonda elinde lavanta tuttuğun fotoğrafın nerede çekildiğini soracaktım?

  ReplyDelete
 7. MEYRA, mutlaka uğra
  zeynep, belki karsılasırız birgun biz her pazar ordayız, bebekli çift biziz:)
  lavantalı fotorafım gecen yaz hamlyken alaçatıda cekildi...

  ReplyDelete
 8. Sizinle karşılaşmadan önceki hafta ordaydık Aysuncum, daha önce önermiştin aklımdaydı hep gitmek yeni fırsat oldu, gittiğini biliyorum ama her hafta orda olduğunu bilmiyodum, arardım, o gün de birbirimizi dakika farkyla kaçırdık heralde :)) Gittiğimizde 2 vardı herhalde evet yoğumdu çok ama neyse ki yer bulduk, işletmecisi de Tuncun okuldan arkadaşı çıktı, mekan olarak çok güzel ama sucuklu menemeni pek sevmedim ben açıkçası, pepperoniydi sanırım ondan, ama sucuklu ymurtası ve kuşbaşılı pidesi çok lezzetliydi, bigün de hepberaber gidelim.. :)

  Liza

  ReplyDelete
 9. İstanbul'a geldiğimizde romanticadan sonra kesinlikle tek sevdiğim yer burası oldu. Çok sanslisiz Pazar kahvaltıları konusunda :)

  ReplyDelete