6.2.11

IFW2011 BACKSTAGE

Moda haftasının 2. günü Colin's defilesindeydim. Aslında doğum iznindeyim ama söz konusu defile olunca bende gelmeliyim dedim.. Defile aksam 9 daydı ama biz 5 te ordaydık.Yani Kayracım 2 öğününü mamayla idare etti.

Koleksiyonumuz çok parçadan olustuğundan cok mankenimiz vardı, 40 civarı sanırım. Önce temalara göre makyajları yapıldı, sonra saçları. Adından yürüyüş provaları. İşleri cok zor, o kosusturma cok yorucu.

Kıyafetler geldi, hepsi mankenler için ayrılmıs sekilde asıldı. Mankenler için özel giydiriciler vardı, her kıyafet kombininin üzerindeki fotoğrafa bakıp öyle giydiriyorlardı. Önce bu kadınlar da kim boyle dedim 20 tane domestic 50 yaslarında kadın, anneleri mi gelmiş dedim, oysa profesyonel giydiricilermiş;).

Hazırlanan mankenlere kıyafetleri giydirdiler ve son kez kıyafetli prova yapıldı. Ama ne curcuna, birinin gömleği yoktur, öbürünün ayakkabısı küçük gelir. Mesela ben Özge Ulusoya corabımı vermek zorunda kaldım neyseki kısa surede baska bir tane bulundu da uzun süre çorapsız takılmak zorunda kalmadım:)

Bizim görevimiz sıradaki modelin podyuma çıkmadan önceki son haline bakmak ve düzeltmekti.
Çok fotoğraf cekemedim, hem yoğunluktan hem de sarjım bittiği için:(
işte o günden kareler
İkisi de çok şeker, Pelin gerçekten çok güzel...

giydirici hanımlar..

ilk prova


Serenaya makyaj yapılırken,

Bizim ekip:)
Benden daha ünlüler var benle mi çekileceksiniz dese de evet:) hemen kendini sevdiren insanlardan, içten ve neşeli.Fırça atarken bile...

Göründüğünden daha zayıf, daha kısa ama daha güzel ve narin... Günün süprizi;
Tween ile defilelerimiz arka arkayaydı böyle olunce aynı backstage'i paylaştık, Dita da bize bonus oldu:D
Bu ne güzelliktir, kim olduğunu bilmeden( ronaldonun sevgilisymiş) bayılmıstım kendisine, burda ayakkabsı buyuk geldiği için fırca atıyor, podyumda nerdeyse cıkıyormus:)3 comments:

 1. yorucu olsada ne kadar keyifli gözüküyor işin :))

  ReplyDelete
 2. Evet keyifliydi ama birdahakine kuliste olmak istemem davetli olmak daha keyifli ona karar verdim.
  işin büyüsü arkayı bilmemekteymiş:)

  ReplyDelete
 3. Yorumuna çok güldüm:)Yaptığın yemeği yiyemezsin ya bazen, kokusu tutar seni, işte bu ona benzemiş!Ama fotolar süper!Bebişin doymuş mu bari?Ay bu bebek ve çocuk olayı işin içine girince acayip duygusallaşıyorum!Annelik=hastalık:)Sevgiler...

  ReplyDelete