30.11.10

BEBEK ARABALARINDA MODA

Bebek arabası deyip geçmeyin, bir dünya çeşit var. Konu bebekle ilgili olunca "google"da bol bol arastırma demek. Ben de bu konuda çok araştırdım, forumlarda gezip kimler hangi modelden memnun, kimler şikayetçi, bir bebek arabasında nelere dikkat edilmeli araştırdım, gerçi sonunda tasrımına bakıp karar verdim ama olsun:)

Burada da her şeyde olduğu gibi top markalar var. En güzel olanlar tabi ki fiyatları yüksek olanlar. Birşeyin moda olması için, ünlülerin tercih etmesi gerekiyor pek tabi. Benim araştırmalarım sonuncunda Türkiyede de bulabileceğiniz güzel ve moda markalar; Bugaboo, maxi cosi(quinny), orbit ve stokke. Benim favorim ve tercihim Stokke:)

Yeni bebek arabalarına, bebek 7-8 aylık oluncaya kadar kullanabildiği anakucağı (bebeği arabada taşımak için olan) adapte olabiliyor. Genelde ana kucağında maxi cosi tavsiye ediliyor. Ben de maxi cosi cabriofix anakucağı aldım. Bir aparat yardımıyla stokkeye adapte oluyor.
Aslında bu yıl stokke anakucağı da yaptı, ama Turkiye'ye henüz gelmedi. En azından Kayramın doğumuna yetişmedi. Yakında geliyormuş, dileyenler ona da gözatabilirler.
işte bazı ünlüler ve terihleri...
Stokke , Maxi cosi anakucağı ile
Stokkenin en önemli özelliği bebeğin yuksekte ve anneye dönük bir şekilde oturması ve anneyle iletişimin daha güzel sağlanması...
Bunlarda stokkenin kış aksesuarları , süper değil mi:))
Orbit tasarımıyla dikkat çekiyor, anakucağı 360 derece donebiliyor...
Maxi Cosi'lerin en önemli özellikleri hafiflikleri ve az yer kaplamaları...


Bugaboo'lar özellikle sporcu anneler için...


7 comments:

 1. biz de simdiden arastirmaya basladik. orbit'lere bayiliyorum ve stokke'nin tüm modellerine hayranım. en kolay katlanan ve bagajda az yer kaplayanini tercih edecegiz gibi gorunuyor. esim; bebege araba alacagiz diye biz de arabamizi degistirmek zorunda kalmayalim, diyor :P

  ReplyDelete
 2. İtiraf ediyorum stokke benim arabama pek kolay sığmıyor:D, bu yuzden ben de arabamı değiştiriyorum...( olayın aslı ; Arabayı değiştirme fikrimiz zaten vardı, bu da gerekçesi oldu:P )

  ReplyDelete
 3. Dün düşündüm ki naptı acaba bebek arabasını bugün yazın çıkmışi güle güle kullansın :)

  Liza

  ReplyDelete
 4. hepsi cok güzel..

  biz quinnyninkini kullaniyoruz ve genel olarak cok memnunuz.. sirf kötü yani dediginiz gibi araba bagaj sorunu var, sigiyor ama tüm bagaji kapliyor ;)

  sevgiler..

  ReplyDelete
 5. merhaba, stokke jetta bagajina sigar mi fikriniz var mi

  ReplyDelete
 6. meraba, stokke volkswagen jetta bagajia sigar mu fikrinz var mi

  ReplyDelete