14.10.10

GECELİK TELAŞI

Doğuma 1 ay kaldı, bu da bu ay içinde birgün her an doğurabilirim demek. Geçenlerde oldukça sancılandım, acaba doğuruyor muyum diye telaşlandım, o anda farkettimki hastane için hiç birşeyim hazır değil. Bebeğimin kıyafetleri yıkanmadı, hastane şekerleri alınmadı, geceliğimi birtürlü beğenip alamadım. Yanlış alarm olduğu anlaşılınca ilk işim bebişim kıyafetlerini yıkamak oldu. Sonra bebek şekerlerini aldım. Çeşit çeşit hemde:) bir günde oturup onları da yaptık. Onları da ayrı bir yazıda anlatırım.
Ama gecelik işi o kadar kolay olmadı. Heryere girdim. Çok güzel gecelikler, pijamalar var, oyshoda özellikle ama bunlar hastanede bebeği emzirmek için uygun değiller. İhtiyacım olan gecelik önden düğmeli olmalı. Böyle modellerde cok sıradanlar. Özel lahusa için yapılmıs gecelikler var, gelin görünki onlarda çok şatafatlı, satenler, danteller ve kurdelelerle süslenmişler. Hepsi babaanne işi gibi. Sordum hatta bunları kim giyiyor diye sonuçta doğum yapanlar ortalama benim yaşımda genç insanlar , nasıl olurda bize hitap eden gecelik olmaz.
Tabi aramaya devam. Bir arkadaşım Dagi'yi tavsiye etti. http://www.dagi.com.tr/ Lahusalar için ozel bir koleksiyonu var üstünde leylekli filan ama benim tam aradığım şey değildi.

işte o koleksiyondan bir örnek:
Mağaza gezmeye devam ettim, sonunda nispeten sade Kom bir gecelik-sabahlık takım beğendim. Hiç yoktan iyidir dedim. Birşey bulamazsam onu alırım diyerek çıktım. İyi ki aramaya devam etmişim, çünkü Sunsette istedğim gibi birşey buldum. Sunsetin gecelik markası Fionco'da düğmeli üzeinde uyuyan kedileri olan şeker bir gecelik ve sabahlık. Pijaması da var.

işte aldığım çokk şeker gecelik:) Artık hazırım....
4 comments:

 1. son fotoğraftaki sahiden içlerinde en güzeli:)

  ReplyDelete
 2. teşekkür ederim, benim de içime sindi:)

  ReplyDelete
 3. bende dagıden almayı dusunuyorum ama bu logusalardan degıl karelı terlıklerıde olan cıcı takımlar var onlarda cok rahat olur ılle orasının burasının ozel olarak acılmasına gerek yok zaten..
  ıyı yapmıssınız boyle bır model secerek...
  gule gule kullanın ıns..

  ReplyDelete
 4. ben onu kacırmısım sanırım, kareli bir model hatırlamıyorum, belki de gittiğim mağzada kalmamıştı, güle güle kullanın:)

  ReplyDelete