19.8.10

HAMILELIK ve DÜĞÜNLER

Geri geldim, umarım bu sefer ki dönüşüm de kısa sürmez, ( kasımda zorunlu ve gönüllü olarak vereceğim arayı saymazsak:). Bu hamilelik beni tembelleştirdi sanırım. Yazmaya üşenir oldum. Aslında yazı yazıyorum ama günlüğüme. Önemli bir sürece girdiğim dönemlerde günlük tutmayı çok seviyorum. En son 2006 da tutmuştum; evlendiğim yıl, bu yıl tekrar başladım. Hamilelik dönemimi, duygularımı, heyecanımı unutmamak için yazıyorum. Artık geri geldiğime göre ve hamile olduğuma göre bu yazım moda ve hamilelikle ilgili olsun.

İlk hamile kaldığımda hamile kıyafetleri giyimemeye karar vermiştim,
öyle de oldu. Hamile kıyafetleri gerçekten çok zevksiz. Kime hitap ediyorlar anlamış değilim. Zaten günümüz modası hamilelere çok uygun. Tüm markalardan alışveriş yapabilirsiniz, her yer boyfriend T-shirtler ve bol elbiselerle dolu. Tabi böyle olunca alışveriş çılgınlığının sonu yok.

Karnım ilk belirginleşmeye başladığında ve kilo aldığımda hiç tahmin etmezdim ama kabullenemedim. Evet hamile olduğum için bedenim böyle oluyordu ama gelde anlat. Bulantıların verdiği moral bozukluğu ve halsizlik buna bakımsızlığı da eklemişti. Kendimi şişko, bakımsız çirkin ördek gibi hissediyordum. Böyle hisseden hamilere çok şaşrırdım aslında ama aynısını ben de yaşadım. Belki hormonal birşey. Herkes 3 aydan sonra kendine gelirsin, tekrar kendine bakmaya başlarsın diyordu, o an bana hayal gibi gelen bu sözler gerçekmiş. Oysa hamilelik hastalık değilmiş. Halsizlik ve bulantılar yokken insan hamile olduğunu bile unutuyor. Tamamen aynısınız ama kanınız büyük. Eski haline dönen ben, soluğu alışverişte aldım. Her hafta yeni birşeyler alıyordum, elbiseden başka birsey giyimek istemiyordum. Aldığım elbiseleri giymeye fırsat bulamadan öbürlerini alıyordum. Birinin beni durdurması gerekiyordu, ama canım kocam bunu yapmaya hiç niyetli değildi, hamileliğin güzel yanlarından biri de bu; beni şımartmaya bayılıyor hatta “bu kızı bu kadar şımartma” diyen anneme “şımarmak ona yakışıyor” diyebiliyor, hal böyle olunca kendimi zapetmek bana düştü. Tabi hala tamamen kontrol altında sayılmam:)
Bir de düğünler var tabi malum yaz ayları. İşte size birkaç gece kıyafeti örneği.

Bu Yıldız arkadaşım düğününde giyidiğim kıyafet. O zaman 5 aylık hamileydim. O gece herkes çok şıktı ama en güzeli gelindi.


Bu da Miray arkadaşımın nahide moteldeki kına kutlamasında. I-phonumla çektiğim bu foğraf hariç boy resmim yok o yüzden bunu da ekliyorum. O zaman 6 aylık hamileydim.
Nurayın düğünü de ondan 1 hafta sonraydı, Mirayla aynı gün. Biri İzmir biri Bursada benim gibi hamile bir kadına yapılır mı bu. İzmir benim için çok zor olacaktı, o yüzden Bursada Nurayın düğününe katıldım. Mirayımın anlayışı için tekrar buradan teşekkür ediyorum. Bir tarafım hep eksikti. Bu da orada giyidiğim kıyafet. İki fuşyalı kuzen. Kuzenimin kıyafeti ipekyol ben çok beğendim. Benim ki Bebe. Mavili güzelse Esin...
Bunlar da da katılamadığım düğünden fotoğraflar. Herzamanki gibi tüm arkadaşlarım çok şık .Miraya tekrar mutluluklar diliyorum.

9 comments:

 1. öncelikle sağlıkla kucağına almak nasip olsun bebeğini sadece bir karnın var ne güzel hamilesin maşallah (nazar değmesin) :)

  ReplyDelete
 2. hamileliğinle ilgili beni tebessüm ettirecek diğer detay da ilk zamanlarda mavi görünce miden bulanması ve bu sebeple uzun süre kendi blog'una bile giremeyişin olacak :)erkek bebeği olacak ama hep pembe giyen güzel arkadaşım benim...

  ReplyDelete
 3. süpersin aysuncum,keşke herkes böle hamile olsa...tecrübelerinden ilerde faydalanmayı umuyorum :)

  ReplyDelete
 4. Bir de buradan tebrik edeyim, sağlıkla dünyaya gelsin inşallah.
  Hamileyken de şık olunabiliyor senin gibi. Bu arada beş aylık fotoğrafın benim şu anki halime benziyor baya :) Herhalde senin kadar karnım olacak benim de sonrasında

  ReplyDelete
 5. incecik, şık bir anne, ne güzel :)) umarım bir çoğumuz böyle güzel hamilelikler geçiririz. oğluşunu da sağlıkla kucağına almanı diliyorum.

  ReplyDelete
 6. Maşallah ile başlıyorum :) çok şık, çok sağlıklı ve en önemlisi gerçekten mutlu bir anne gördüm resimlerde.. çok hoşuma gitti.. hamile halinle diğerlerini sönük bırakmışsın! inan bana :) bebeğinizin, sana ve eşine sağlıkla, güzelliklerle kavuşmasını diliyorum..

  ReplyDelete
 7. aysun bloğunun yeni bir okuyucusu ve hastasıyım :) senden birşey rica edicem şu düğünlere giydiğin gri saten ayakkabılarına bayıldım,nerden aldın???bide hamilelikle ilgili biraz daha bilgi versene bizlere,bende yaz hamileliği geçireceğim için,neler giydin nasıl geçti daha çok bilgi ver isterim :)))çok az resmin var o döneminden...

  ReplyDelete
 8. elif, ilgin için tesekkur ederim, onerini dikkate alıcam ve musait bir zamanda hamilelikle ilgili bir post hazırlıycam...

  ReplyDelete