19.3.10

Ceketleri yakın takibe aldık


Bu yıl ceketler çok trend, askeri, boyfriend, binici veya college tarzı. Havuç pantolanlar veya skinny Jeanlerle giyiyebileceğiniz ve farklı kombinler yapabileceğiniz bu ceketleri evde yapapabileceğiniz broşlarla tamamlayabilirsiniz. Yaptığım bazı örnekleri ekliyorum.
Yardım için bana soru sormaktan çekineyin...

Bu resimde gördüğünüz college tarzı ceketi Twistten almıştım. Armanın şeklini önce kağıt üzerinde çizip kestim. Yaptığım armada 2 kat keçe kullandım. Alt katına kırmızı üstüne gri. Griyi altın iplikli ince bir halatla çevreledim. Kırmızı kadife şeritle yaptığım kurdelenin ortasına, zamanında Juicy Couture’den aldığım artık kullanmadığım sallantılı bir bilekliğimden çıkardığım ucu diktim. Birtarafına yıldız zımbalar taktım. Elimdeki taşlı bir süsü de şekilli kestiğim kecelerin uzerine diktim. Bu taşla kurdelenin olduğu yere 2 farklı boyda zincir geçirdim .

Ta taa, işte bu kadar...


Bu binici ceketini Zaradan çok severek aldım. Özellikle frak vari kuyruğuna bayıldım. Herkes de çok beğendi. Arma olmasa o kadar da özellikli değil diyenler de oldu. Bu armada Siyah üzerine gri keçe kullandım. Altın iplikli ince halat ipliğimi bu sefer düğmenin etrafına dolayarak kullandım. Başka bir ceketimin yedek düğmesini de şeritli grogran bir kurdele üzerine diktim. Armanın alt kısmına ütüyle yapışan metal droplar kullandım. Zincirden yine vazgeçmedim...1700’lü yılların fransız askeri üniformalarından esinlenilmiş bu ceketi Killah’dan almıştım. Üzerindeki broş bana ait değil bu şekilde satılıyordu ama size bir fikir verebilir.2 comments:

  1. süper olmuşlarr:)))bayıldımmm...
    bi ara gardrobundan eksildiklerini farkedersen eğer ,bende arayabilirsin :)hepsini çalabilirimmm:))
    ellerine ,fikirlerine sağlıkk bi ara benim içinde yapabilirmiyiz acaba?????

    ReplyDelete